Pyrzyckie Spotkania z Folklorem 2023 – edycja odwołana

Jak wynika z oficjalnego komunikatu wydanego przez przez Panią Ewę Hancz, Dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury, nie odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu.

Poniżej zamieszczamy informacje opublikowaną na stronie Pyrzyckiego Domu Kultury:

„Z przykrością informujemy, że mimo podjętych już prac i trudu włożonego w przygotowanie festiwalu 42. edycja „Pyrzyckich Spoktań z Folklorem” w tym roku nie odbędzie się.

Przedsięwzięcie, jakim jest Międzynarodowy Festiwal jest w 80% finansowane ze źródeł zewnętrznych. W roku bieżącym wiemy już, że nie otrzymamy części dofinansowania, ponadto zabrakło również możliwości aplikowania o środki finansowe z programów, które coorcznie zasilały budżet festiwalu, gdyż konkursy w 2023 r. nie zostały zgłoszone.

Trudna i niepewna sytuacja gospodarczo-finansowa w całej Polsce, wzrost cen, a co za tym idzie wzrost kosztów związanych z organizacją festiwalu, a także kosztów działalności Pyrzyckiego Domu Kulturym, nie pozwala nam przeznaczyć własnych środków finansowych na organizację tego wydarzenia.

W porozumieniu z Panią Burmistrz Marzeną Pogodzińską oraz przedstawicielami innych instytucji i podmiotów działacjąych w Gminie Pyrzyce, przygotowywane jest przedsięwzięcie pn. „Pyrzycki Długi Weekend”. Będzie to wydarzenie wypełnione muzyką, tańcem i dobrą zabawą. Imprezę zaplanowano na 9-10 czerwca 2023. Szczegółowe informacje zostaną Państwu przekazane w terminie późniejszym.

Dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury, Ewa Hancz”

Znajdź

Popularne

 • Miejsca na pomorzu, które warto odwiedzić
  Miejsca na pomorzu, które warto odwiedzić

  Pomorze to skarbnica kultury i tradycji, która przyciąga zarówno miłośników historii, jak i entuzjastów folkloru. Dla tych, którzy pragną zgłębić regionalne zwyczaje, sztukę ludową czy tradycyjne rzemiosło, Pomorze oferuje wiele fascynujących miejsc. Oto wybrane muzea, które każdy miłośnik folkloru powinien odwiedzić, by poczuć ducha regionu i odkryć jego kulturowe bogactwo. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach Muzeum…

 • Odkryj urok Kołobrzegu
  Odkryj urok Kołobrzegu

  Dzisiaj chcielibyśmy Cię zabrać na krótką podróż nad Bałtyk, dokładniej do urokliwego miasta – Kołobrzegu. Odkryj z nami atrakcje tego nadmorskiego klejnotu i dowiedz się, jak wybrać idealne noclegi nad morzem. Kołobrzeg – Miasto pełne atrakcji Kołobrzeg to przede wszystkim perła polskiego wybrzeża, miejsce, gdzie historia łączy się z nowoczesnością, a folklor i kultura lokalna…

 • Folklor Pomorza
  Folklor Pomorza

  Pomorze, region położony na północnym wybrzeżu Polski, jest znanym ośrodkiem kultury i tradycji, które zasługują na szczególną uwagę. Folklor Pomorza, ze swoją unikalną muzyką, tańcem, strojami, legendami i obrzędami, stanowi integralną część polskiego dziedzictwa kulturowego. Ten artykuł ma na celu przedstawić bogactwo folkloru Pomorza i podkreślić jego znaczenie. Język i Dialekt Pomorski Folklor Pomorza jest…