Pyrzyckie Spotkania z Folklorem 2023 – edycja odwołana

Jak wynika z oficjalnego komunikatu wydanego przez przez Panią Ewę Hancz, Dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury, nie odbędzie się tegoroczna edycja festiwalu.

Poniżej zamieszczamy informacje opublikowaną na stronie Pyrzyckiego Domu Kultury:

„Z przykrością informujemy, że mimo podjętych już prac i trudu włożonego w przygotowanie festiwalu 42. edycja „Pyrzyckich Spoktań z Folklorem” w tym roku nie odbędzie się.

Przedsięwzięcie, jakim jest Międzynarodowy Festiwal jest w 80% finansowane ze źródeł zewnętrznych. W roku bieżącym wiemy już, że nie otrzymamy części dofinansowania, ponadto zabrakło również możliwości aplikowania o środki finansowe z programów, które coorcznie zasilały budżet festiwalu, gdyż konkursy w 2023 r. nie zostały zgłoszone.

Trudna i niepewna sytuacja gospodarczo-finansowa w całej Polsce, wzrost cen, a co za tym idzie wzrost kosztów związanych z organizacją festiwalu, a także kosztów działalności Pyrzyckiego Domu Kulturym, nie pozwala nam przeznaczyć własnych środków finansowych na organizację tego wydarzenia.

W porozumieniu z Panią Burmistrz Marzeną Pogodzińską oraz przedstawicielami innych instytucji i podmiotów działacjąych w Gminie Pyrzyce, przygotowywane jest przedsięwzięcie pn. „Pyrzycki Długi Weekend”. Będzie to wydarzenie wypełnione muzyką, tańcem i dobrą zabawą. Imprezę zaplanowano na 9-10 czerwca 2023. Szczegółowe informacje zostaną Państwu przekazane w terminie późniejszym.

Dyrektor Pyrzyckiego Domu Kultury, Ewa Hancz”

Znajdź

Popularne

 • Odkryj urok Kołobrzegu
  Odkryj urok Kołobrzegu

  Dzisiaj chcielibyśmy Cię zabrać na krótką podróż nad Bałtyk, dokładniej do urokliwego miasta – Kołobrzegu. Odkryj z nami atrakcje tego nadmorskiego klejnotu i dowiedz się, jak wybrać idealne noclegi nad morzem. Kołobrzeg – Miasto pełne atrakcji Kołobrzeg to przede wszystkim perła polskiego wybrzeża, miejsce, gdzie historia łączy się z nowoczesnością, a folklor i kultura lokalna…

 • Folklor Pomorza
  Folklor Pomorza

  Pomorze, region położony na północnym wybrzeżu Polski, jest znanym ośrodkiem kultury i tradycji, które zasługują na szczególną uwagę. Folklor Pomorza, ze swoją unikalną muzyką, tańcem, strojami, legendami i obrzędami, stanowi integralną część polskiego dziedzictwa kulturowego. Ten artykuł ma na celu przedstawić bogactwo folkloru Pomorza i podkreślić jego znaczenie. Język i Dialekt Pomorski Folklor Pomorza jest…

 • Folklor i Festiwale Folklorystyczne w Polsce
  Folklor i Festiwale Folklorystyczne w Polsce

  Folklor, będący integralnym elementem kultury każdego kraju, odgrywa ważną rolę w utrzymaniu i przekazywaniu tradycji oraz historii. Polska, kraj o bogatej historii i wielowiekowym dziedzictwie kulturowym, jest skarbnicą folkloru, który jest niezwykle zróżnicowany ze względu na różne regiony kraju. Polskie festiwale folklorystyczne, które odbywają się przez cały rok, odzwierciedlają tę różnorodność i są doskonałą okazją…